DANIŞMANLIK

ASC Enerji olarak santrallerinizin maksimum verimle uzun ömürlü olmasını sağlıyoruz.
 
Saha Seçimi
Maksimum verim alabileceğiniz santral sahalarını seçiyoruz veya sizlerin potansiyel yatırım alanı olarak gördüğünüz sahalar için ilgili teknik analizleri(verim analizi, iklim değerlendirme vb.) yaparak sahanın yatırıma uygunluğunu analiz ediyoruz.

Fizibilite
Ön maliyet analizi (inşaat, elektromekanik ve ENH), yatırım risk raporlaması, yatırım ve işletme maliyet hesapları yaparak yatırımınızın finansal durumunu ortaya koyuyoruz.

Satın Alma ve Tedarik Danışmanlığı 
Performans maliyet analizleri yaparak projenin en optimum şekilde uygulanabilmesi için kullanılabileceğiniz en verimli ve ekonomik ekipmanların seçilmesi ve yatırımcının talebi doğrultusunda satın alma işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

PROJELENDİRME ve TEKNİK ŞARTNAMELERİN HAZIRLANMASI

İlgili yönetmelik dikkate alınarak santrale ait elektrik, statik ve ENH projelerinin ve hesaplamaların yapılması, onay makamlarına sunularak onaylatılması

Genel şartlar, elektromekanik ve inşaat ekipmanları vb. konularını içerecek teknik şartnamenin hazırlanması hizmetlerini sunuyoruz.

KURULUM VE DEVREYE ALMA

Arazi Güneş Santralleri
Şantiye kurulum aşamasından başlayarak, ulaşım yollarının açılması, sahanın tesviyesi gibi inşaat işlemlerinin yapılması ve elektromekanik ekipmanların kurulumu tamamlanıncaya kadar uzman ekiplerimizle hizmet sunuyoruz.

Santral kurulumunun tamamlanmasının akabinde devreye alma testlerinin yapıyor, geçici kabul işlemlerinin tamamlanmasının ardından santrallerinizi sizlere sorunsuz bir şekilde teslim ediyoruz.
 
Çatı Üzeri GES
Her çatı tipi için özel hazırlanan tasarımlarımızla çatı üzeri GES kurulumu yapıyoruz. Kurulum yöntemini belirlerken çatı tipi dikkate alınarak panel temizliği ve bakım konusunda en pratik ve kullanışlı metotları izliyoruz.

Böylece kendi işletmeniz bünyesinde ihtiyacınız olan elektriği üretebilir; ihtiyacınız olmayan fazla elektriği şebekeye satarak tasarrufta bulunabilir hatta ek kazanç sağlayabilirsiniz. 

ENERJİ NAKİL HATTI VE YAPIMI
Santrallere ait Enerji nakil hatlarının hat karakteristiği bağlantı noktalarının analizinin yapılmasından başlayarak uygulama projeleri doğrultusunda keşiflerin yapılması ve ENH yapımı konusunda hizmet sunuyoruz. 

KAMULAŞTIRMA
Direk yerlerinin ve direkler arasındaki irtifak alanlarının kamulaştırma planlarının hazırlanması ve ilgili kuruluşlardan izin ve onayların alınması.